crash.talk

Wat zit er in XMME?

Xtrackers MSCI Emerging Markets (XMME) bevat 1.169 bedrijven. De 10 grootste krijgen samen € 37,93 van elke €100, met Taiwan Semiconductor Manufacturing, Samsung Electronics, Sk Hynix bovenaan. De jaarlijkse kost is 0,18% en een Belg betaalt 0,12% beurstaks. Fiscaal label (crash.talk): A.

Bekijk XMME in ETF Scan

Kosten en belastingen voor Belgen

Jaarlijkse kost (TER)€ 1,80 per €1.000 (0,18%)
Beurstaks (TOB)€ 1,20 per €1.000 (0,12%)
DividendenHerbelegt (kapitaliserend)
Hoe het fonds belegtKoopt echt de aandelen (fysiek)
ISINIE00BTJRMP35
Fiscaal label (crash.talk)A

Label A: beurstaks 0,12% (het laagste tarief); kapitaliserend, dus geen roerende voorheffing op dividenden.

Zo groeide €1.000 in XMME

BelegdWaarde vandaagRendement
1 jaar geleden€ 1.174+17%
3 jaar geleden€ 1.740+74%
5 jaar geleden€ 1.444+44%

Slotkoers op 2026-10-30: € 76,70 per stuk. De prijs per stuk zegt niets over goedkoop of duur. Na de jaarlijkse kost, vóór beurstaks en meerwaardebelasting. Het verleden is geen garantie voor de toekomst.

De 10 grootste bedrijven in XMME

#BedrijfTickerGewicht
1Taiwan Semiconductor Manufacturing233015,83%
2Samsung Electronics0059307,27%
3Sk Hynix0006605,27%
4Tencent7002,61%
5Alibaba Group Holding99881,82%
6Mediatek24541,62%
7Samsung Electronics Co Ltd Pfd Non-Voting0059350,98%
8China Construction Bank Corporation Class H9390,92%
9Hon Hai Precision Industry23170,82%
10Delta Electronics23080,80%

Bron: Xtrackers op 30 oktober 2026. Bekijk de meer info en KID via justETF. Lees het KID voor je koopt.

Landen

Taiwan29,5%
Korea, Republic of20,2%
China19,2%
India11,2%
Brazilië3,8%
Zuid-Afrika3,0%
Saoedi-Arabië2,1%
Overig11,0%

Sectoren

Informatietechnologie42,9%
Financiële sector19,8%
Luxe en vrije tijd7,8%
Industrie5,9%
Communicatie5,9%
Grondstoffen5,6%
Energie3,6%
Overig8,5%

Hoeveel AI zit er in XMME?

Van elke €100 gaat ongeveer € 30,19 naar bedrijven die rechtstreeks van AI leven.

Chips€ 28,37
Cloud en AI-modellen€ 1,82
Datacenters en stroom€ 0
AI-software€ 0

Vereenvoudigde indeling van crash.talk, geen officiële index.