crash.talk

Wat zit er in ITWN?

iShares MSCI Taiwan (uitkerend) (ITWN) bevat 75 bedrijven. De 10 grootste krijgen samen € 60,35 van elke €100, met Taiwan Semiconductor Manufacturing, Mediatek, Hon Hai Precision Industry bovenaan. De jaarlijkse kost is 0,74% en een Belg betaalt 0,12% beurstaks. Fiscaal label (crash.talk): C.

Bekijk ITWN in ETF Scan

Kosten en belastingen voor Belgen

Jaarlijkse kost (TER)€ 7,40 per €1.000 (0,74%)
Beurstaks (TOB)€ 1,20 per €1.000 (0,12%)
DividendenKeert uit (uitkerend)
Hoe het fonds belegtKoopt echt de aandelen (fysiek)
ISINIE00B0M63623
Fiscaal label (crash.talk)C

Label C: beurstaks 0,12% (het laagste tarief); uitkerend, dus 30% roerende voorheffing op elke uitkering.

Zo groeide €1.000 in ITWN

BelegdWaarde vandaagRendement
1 jaar geleden€ 1.641+64%
3 jaar geleden€ 2.837+184%
5 jaar geleden€ 2.415+142%

Uitkerende ETF: de dividenden zitten niet in dit cijfer. Slotkoers op 2026-10-30: € 169,32 per stuk. De prijs per stuk zegt niets over goedkoop of duur. Na de jaarlijkse kost, vóór beurstaks en meerwaardebelasting. Het verleden is geen garantie voor de toekomst.

De 10 grootste bedrijven in ITWN

#BedrijfTickerGewicht
1Taiwan Semiconductor Manufacturing233031,12%
2Mediatek24548,11%
3Hon Hai Precision Industry23174,23%
4Delta Electronics23084,00%
5Ase Technology Holding37113,17%
6Nan Ya Plastics13032,06%
7Elite Material23832,00%
8Unimicron Technology30371,95%
9Fubon Financial Holding28811,89%
10United Microelectronics23031,82%

Bron: iShares op 30 oktober 2026. Bekijk de productpagina en KID bij iShares. Lees het KID voor je koopt.

Landen

Taiwan100,0%

Sectoren

Informatietechnologie78,8%
Financiële sector13,8%
Grondstoffen3,1%
Communicatie1,4%
Industrie1,4%
Dagelijkse consumptie0,7%
Gezondheidszorg0,6%
Overig0,2%

Hoeveel AI zit er in ITWN?

Van elke €100 gaat ongeveer € 31,12 naar bedrijven die rechtstreeks van AI leven.

Chips€ 31,12
Cloud en AI-modellen€ 0
Datacenters en stroom€ 0
AI-software€ 0

Vereenvoudigde indeling van crash.talk, geen officiële index.